Kurs rysunku MANGA nr 5(1), Kurs malowania i rysowania, Kurs rysunku Manga-Cały, Edycja-Manga
[ Pobierz całość w formacie PDF ]
9 788375 751703 >
I
SPIS TREŚCI
Każdy numer zawiera kurs rysunku mangi. Wszystkie zeszyty utworzą książkę - bogato ilustrowane kompendium na temat mangi i stylów rysowania. Do każdego numeru kolekcji dołączony jest przyrząd do rysowania lub kreślenia.
SPRZEDAŻ NUMERÓW ARCHIWALNYCH I PRENUMERATA:
tel. (067) 210 86 50
BIURO OBSŁUGI KLIENTA:
tel. (067) 210 86 50
WYDAWCA:
Hachette Polska Sp. z 0.0. ul. Postępu 6 02-676 Warszawa
Spółka zarejestrowana w Rejestrze Przedsiębiorców prowadzonym przez Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy,
XII Wydział Gospodarczy Krajowego
Rejestru Sadowego,
ul. Barska 28/30, Nr KRS 0000038090
NIP: 521-10-17-253
Regon: 011131802
Wysokość kapitału zakładowego: 2 774 000,00 zł
MATERIAŁY
Wyjaśnienie materiałów do mangi
Korektor w długopisie Posługiwanie się korektorem
Stosowanie rastrów ze zróżnicowaną intensywnością półtonów
Rodzaje rastrów ze zróżnicowaną intensywnością półtonów
MANGA FORUM
Okładka to twarz mangi Podstawowe informacje jak zostać profesjonalistą
TECHNIKI
Twarz dziewczyny
(1) Szkic
(2) Rysowanie tuszem
Cała postać chłopca
(1) Szkic
SKŁAD I ŁAMANIE:
Dominik Trzebiński Du Châteaux
ISBN 978-83-7575-165-9 (całość)
ISBN 978-83-7575-170-3 (Nr 5)
Copyright © 2009, Hachette Polska Sp. z 0.0. Printed in Poland
HISTORIA I SCENARIUSZ
Uwaga! Kolekcja przeznaczona jest dla osób powyżej 14 roku życia. Do zeszytu są dołączone drobne elementy, zawierające ostre krawędzie.
Budowanie historii z tematem jako
PUNKTEM WYJŚCIA
Prosta budowa historii
OPIS MATERIAŁÓW DO MANGI
Korektor w długopisie z białym tuszem jest narzędziem stosowanym zwykle przy rysowaniu mangi. Użycie go pozwoli nam na rysowanie tuszem bez obaw, że się pomylimy.
KOREKTOR W DŁUGOPISIE
NAKRĘTKA
Jest niezbędna, żeby tusz w końcówce długopisu nie wysechł.
MATERIAŁY
Korektor w długopisie zawiera wkład z białym korektorem w płynie, który wypływa przez końcówkę pod wpływem nacisku. Jest to narzędzie niezbędne na etapie rysowania tuszem lub wykańczania. Może powszechniejsze jest stosowanie korektora w płynie, ale w odróżnieniu od niego korektor w długopisie nie wymaga żadnego dodatkowego przygotowania, żeby osiągnąć wymaganą grubość, stąd też jego zalety: jest szybszy i praktyczniejszy w użyciu.
KOŃCÓWKA
Korektor w długopisie ma końcówkę 0,5 mm choć istnieją też na rynku końcówki w innych rozmiarach jak 0,7 mm lub nawet 1 mm. Mniejsza grubość jest bardzo praktyczna, ponieważ pozwala na uwalnianie bardzo małych ilości płynu. Przy większych polach zaleca się stosowanie korektora w długopisie z końcówką o większej średnicy.
3
^JAK POSŁUGIWAĆ SIĘ KOREKTOREM ^
SPOSÓB TRZYMANIA KOREKTORA W DŁUGOPISIE
O MATERIAŁACH
Korektory się różnią zależnie od marki. Mogą być na bazie oleju, wody, mieszane bądź wodoodporne. Gęstość to kolejny element, o którym trzeba pamiętać. Po zużyciu korektora w długopisie, który oferujemy w prezencie, wybierz korektor odpowiedni do twojego sposobu pracy. Poza takim modelem długopisu istnieją inne: ciśnieniowe i przyciskowe, w których nie trzeba naciskać na zbiornik z korektorem.
Jak nazwa wskazuje jest to długopis, więc sposób trzymania go będzie taki sam jak w przypadku jakiegokolwiek innego długopisu. Kciuk kontroluje dopływ płynu. Opuszka tego palca powinna znajdować się na wysokości pojemnika z korektorem.
Po wstrząśnięciu długopisu należy go delikatnie oprzeć o papier naciskając kciukiem na pojemnik z korektorem. Ilość wypływającego korektora będzie proporcjonalna do siły nacisku.
ZASTOSOWANIE KOREKTORA W DŁUGOPISIE
POPRAWIANIE LINII
Korektora w płynie używa się zasadniczo do poprawiania linii na etapie rysowania tuszem i wykończenia. Kiedy popełnimy błąd przy rysowaniu tuszem i wyjdziemy poza linie wyznaczające postaci lub elementy tła zaznaczone na szkicu, posłużymy się korektorem, żeby poprawki wyszły czysto.
TWORZENIE LUB PODKREŚLANIE BLASKU
Umieszczenie niewielkiego białego punkcika w źrenicy oka wywoła wrażenie blasku i spowoduje, że postać stanie się atrakcyjniejsza. Możemy go też narysować na grzbiecie fal lub na włosach, żeby wywołać efekt połysku.
9
NIE MA ZNACZENIA, JEŚLI WYTRZESZ ZA DUŻO
Są korektory w płynie, na których po wyschnięciu nie można już rysować, warto więc zwrócić uwagę na tę właściwość. Nie jest tak w przypadku korektora, który dajemy ci w prezencie.
Poprawianie korektorem linii ciągłej
Błąd w trakcie korekty. Zamalowaliśmy więcej niż trzeba.
Na powierzchni pokrytej korektorem można ponownie rysować.
£ OSTROŻNIE!
PIELĘGNACJA
^ POCZEKAJ AŻ WYSCHNIE
Jeśli nie zaczekamy do całkowitego wyschnięcia płyn może poplamić ręce lub zabrudzić papier. Nie będzie też można ponownie rysować w miejscu, gdzie były poprawki. Pracę można kontynuować dopiero po wyschnięciu korektora.
Jeśli wypłynie za dużo korektora schnięcie potrwa długo I utworzy się zgubienie utrudniające rysowanie nowych linii w miejscu, gdzie były poprawki. Przy poprawkach staraj się użyć tylko tyle płynu Ile trzeba.
Jeśli korektor wyschnie, kulka w końcówce długopisu przestanie się obracać i korektor nie będzie wypływać. Dlatego po użyciu korektora wyczyść dobrze końcówkę długopisu chusteczką higieniczną i nie zapomnij nałożyć nakrętki.
RASTRY ZE ZRÓŻNICOWANĄ INTENSYWNOŚCIĄ
AA ATCDIAW
Rastry ze zróżnicowaną intensywnością półtonów to rodzaj rastrów często używany do rysowania krajobrazów, postaci, ubrań, itd. Opanowanie posługiwania się tym typem rastrów otworzy rysownikowi mangi nowe możliwości, dostarczając mu różnych form wyrazu.
RASTRY ZE ZRÓŻNICOWANĄ INTENSYWNOŚCIĄ PÓŁTONOW
Rastry ze zróżnicowaną intensywnością półtonów są rodzajem rastrów punktowych. W odróżnieniu od zwykłych rastrów punktowych, w których na całej powierzchni plamki są tej samej wielkości i tak samo zagęszczone, tutaj wielkość plamek się zmienia od 100 do 60 dając efekt cieniowania. Istnieją rastry o różnym zagęszczeniu punktów i takie, w których wzór cieniowania się powtarza 2, 3, 4, 5 lub więcej razy.
INNE RODZAJE RASTRÓW
RASTER PUNKTOWY
To rastry z plamkami o jednakowej wielkości równomiernie gęsto rozłożonych.
RASTRY ZE WZOREM
To rastry z powtarzającymi się symbolami, znakami, rysunkami i motywami.
RASTRY DO EFEKTÓW RASTER BIAŁY
To rastry zadrukowane biało rastry z motywami nieregu- łą farbą (do st0S0Wania na larnymi tworzącymi określone czarnym tle), efekty
NAKŁADANIE RASTRÓW ZE ZRÓŻNICOWANĄ INTENSYWNOŚCIĄ PÓŁTONÓW
Przyłóż delikatnie folię na całej powierzchni, na której chcesz odcisnąć wzór.
Odetnij folię nożykiem wzdłuż linii wyznaczających postać i usuń zbędne części folii.
Potrzyj folię szpatułką aż wzór dobrze przylgnie do papieru.
# PIONOWE
Raster z normalnym cieniowaniem półtonów. Używa się go do rysowania krajobrazów i dużych powierzchni tła. Ponieważ daje on ...
[ Pobierz całość w formacie PDF ]